FILTRACJA WODY / ATESTY - Prime Water jonizatory wody
Potrzebujesz informacji?
Zadzwoń 601 56 59 57 lub zostaw numer telefonu - oddzwonimy.
Zmień swoją wodę Zmień swoje życie
Porozmawiaj z ekspertem Prime Water
601 56 59 57 Info@JonizatoryPrime.pl

FILTRACJA WODY / ATESTY

Filtracja wody jest istotnym elementem pracy jonizatora. Zobacz jak działa nasz system wkładów filtrujących, zapewniający bezpieczną do spożycia wodę z jonizatora.


System filtracyjny Prime został zaprojektowany, aby dostarczać bezpieczną do spożycia wodę prosto z kranu jonizatora.
Jonizatory posiadają dwa wkłady filtrujące i łącznie 16 stopni filtracji.

Jonizator wody filtry Prime,


MEDIA FILTRACYJNE
✓ Włóknina membranowa –
której zadaniem jest zatrzymanie zanieczyszczeń mechanicznych (sedymentu, mułów, piasku, rdzy) znajdujących się w wodzie.

✓ Węgiel aktywowany – realizuje filtrację chemiczną absorbując i eliminując z wody związki metali ciężkich (np. ołów, kadm, mangan), fenole oraz pestycydy. Wykorzystujemy najwyższej jakości węgiel z łupin orzecha kokosowego produkowany w Japonii przez firmę Kuraray posiadającą certyfikaty produkcyjne zgodne z najwyższym standardem jakości i bezpieczeństwa zaaprobowanym przez NSF.

NSF

✓ Turmalin – to półszlachetny kamień, który charakteryzuje się dużą zawartością jonów i zdolnością do wytwarzania napięcia elektrycznego. W kontakcie z wodą naturalnie wywołuje reakcję elektrolizy oraz generuje jony ujemne redukując molekuły wody do mikroklastrów.

✓ Siarczyn wapnia – odpowiada za eliminację chloru z wody oraz jego pochodnych, takich jak kwas chlorowy czy chloramina.

Jonizator wody Prime filtry

Wydajność wkładów:
Wkład wstępny nr 1 – 3000 L (około 4-6 miesięcy),

Wkład nr 2 – 6000 L (około 12 miesięcy).*

Wymiana wkładów w jonizatorach Prime jest prosta i nie wymaga użycia narzędzi. Zapoznaj się z filmami prezentującymi sposób wymiany wkładów w sekcji obsługi technicznej. Każdy wkład filtrujący Prime posiada podwójny o-ring uszczelniający, co zabezpiecza przed wyciekami wody.

Jonizator Prime na bieżąco wyświetla stopień zużycia każdego z wkładów w litrach i przypomina komunikatem głosowym o ich wymianie.

*Wydajność wkładów zależna jest od jakości wody wejściowej, a podane wskazania odnoszą się do wody wodociągowej. Przy wodzie z własnego ujęcia konieczne jest zastosowanie dodatkowego systemu filtracji przed jonizatorem. Woda stosowana w jonizatorze powinna spełniać kryteria jakości wody pitnej.


POLSKI ATEST HIGIENICZNY

Jonizator wody z atestem PZH

Materiały, mające kontakt z wodą, z których wykonany jest jonizator zostały poddane polskiej atestacji w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego w Warszawie (dawniej Państwowy Zakład Higieny). 

Wyrób otrzymał atest higieniczny oraz tytuł “PRODUKT Z ATESTEM”. Modele Prime Water są jedynymi jonizatorami w Polsce posiadającymi atestację higieniczną NIZP PZH.

Atest higieniczny PZH jest świadectwem, że przedstawiony do oceny wyrób, podczas stosowania zgodnego z zaleceniami producenta, nie wpływa negatywnie na zdrowie i środowisko.

atest higieniczny PZH produkt z atestem Prime

.

 

.

CERTYFIKAT BPA FREE

Elementy, z których wykonane są przyłącza wody w jonizatorach Prime Water nie zawierają BPA (Bisfenol A), związku o właściwościach szkodliwych dla zdrowia, który wykorzystywany jest masowo w produkcji plastikowych butelek do wody.

BPA free, woda filtry do wody

Brak BPA w składzie został potwierdzony testami oraz certyfikatem firmy badawczej SGS.


SYSTEM AUTO-CZYSZCZENIA JONIZATORA

System auto diagnostyki  chroni jonizator przed nagromadzeniem się osadów wapiennych.


PREFILTR – ZWIĘKSZENIE FILTRACJI I DODATKOWA OCHRONA

W celu  ochrony systemu filtracyjnego jonizatora polecamy instalację prefiltra WaterWorks, którego zaletą jest dodatkowa ochrona jonizatora przed osadami wapiennymi.